Jdi na obsah Jdi na menu
 


V obraně nastoupí Petr Čáslava, jenž na svůj další reprezentační start čeká téměř rok. Naposledy nastoupil v národním týmu 13. listopadu právě na helsinském turnaji. Celkem si v této sezoně nejlepší obránce HC Moeller v hodnocení +/− připsal za seniorskou reprezentaci 16 startů, v nichž se dvakrát prosadil gólově.

Nominace nejlepšího střelce extraligy, útočníka Petra Sýkory, byla očekávána hokejovou veřejností s pravděpodobností hraničící s jistotou. Pardubický kanonýr reprezentoval i na úvodním podniku evropské série – na Česká pojišťovna Cupu v Liberci. Zde zaznamenal jednu asistenci. Ve Finsku může Petr Sýkora rozšířit svou reprezentační bilanci, která činí 24 zápasů a 5 vstřelených branek.

Svůj poslední start datuje Libor Pivko do dubna roku 2002 také na turnaji Karjala. Nejnovější posila HC Moeller, která v každém utkání utvrzuje fanoušky o svých kvalitách, si tak v českém reprezentačním dresu zahraje po čtyř a půl letech. Třetí pardubický hráč v české reprezentaci tak může vylepšit svou reprezentační statistiku tří vstřelených branek v patnácti utkáních.

Nominace české reprezentace na přátelské utkání se Švédskem a na turnaj Karjala Cup:

Brankáři:
Roman Čechmánek (Linköping, Švédsko), Roman Málek (Lasselsberger Plzeň).

Obránci:
Tomáš Žižka (Slavia Praha), PETR ČÁSLAVA (Moeller Pardubice), Miroslav Blaťák (Mora, Švédsko), Zdeněk Kutlák (Mountfield Č. Budějovice), Radek Hamr (Kloten, Švýcarsko), Miloslav Gureň (Novosibirsk, Rusko), Jan Platil (Lukko Rauma, Finsko), Jakub Čutta (Liberec), Josef Hrabal (Vsetínská hokejová).

Útočníci:
Jaroslav Hlinka, Petr Ton (oba Sparta Praha), Zbyněk Irgl, Petr Hubáček (oba Vítkovice Steel), Jiří Šimánek, Ondřej Veselý, Václav Nedorost (všichni Mountfield Č. Budějovice), LIBOR PIVKO, PETR SÝKORA (oba Moeller Pardubice), Radek Matějovský (Lasselsberger Plzeň), Josef Straka (Lukko Rauma, Finsko), Václav Varaďa (Davos, Švýcarsko), Jan Marek (Magnitogorsk, Rusko), Pavel Brendl (Mora, Švédsko), Ivan Huml (Turku, Finsko).

Trenéři:
Alois Hadamczik a Pavel Marek.

Program reprezentace:

Úterý 7. listopadu:
Přátelské utkání Česká republika – Švédsko (17.30 hodin, Plzeň)

Karjala Cup 2006

Čtvrtek 9. listopadu:
Česká republika – Švédsko (18.00 hodin, Praha, Sazka Arena)
Finsko – Rusko (18.30 hodin, Helsinky)

Sobota 11. listopadu:
Švédsko – Rusko (15.00 hodin, Helsinky)
Česká republika – Finsko (18.30 hodin, Helsinky)

Neděle 12. listopadu:
Česká republika – Rusko (15.00 hodin, Helsinky)
Finsko – Švédsko (18.30 hodin, Helsinky)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář