Jdi na obsah Jdi na menu
 


RIGA - Čeští hokejisté se od úvodního vhazování museli prokousávat tuhou defenzivou Norů a i když naši soupeře bez potíží přehrávali, chyběla jejich ofenzivní snaze koncovka. Jedinečnou příležitost spálil při přesilovce Balaštík, Eratovi zase nesedla teč po Hlaváčově střele.

Seveřané se spoléhali na brejky, poprvé náš soupeř zahrozil v polovině třetiny, Martinsenův průnik ale Hnilička bezpečně kryl. Ve dvanácté minutě však dostalo Norsko početní výhodu při vyloučení Hlinky a Hansenův švih od modré čáry Hnilička přes změť těl před sebou

Norský celek vedení povzbudilo a síly na ledě se prakticky vyrovnaly. Při další přesilovce nebezpečně tečoval Skröder, více práce než Hnilička měl nicméně Gundersen, jehož kouzlo ale do první přestávky nepominulo. A to ani po ráně do masky, kterou si musel nechat na střídačce upravit.

V úvodu druhé části nebezpečně střílel Thoresen, jehož následný pokus o dorážku na poslední chvíli zmařil vracející se Hlaváč. Další minuty už patřily českému týmu. Bulis nejprve před odkrytou brankou trefil tyčku, pak jeho dělovku z dálky stačil vyrazit bleskově se pohybující Gundersen. Dočkali jsme se až ve 28. minutě. Škoula střílel švihem od modré čáry a puk se cestou odrazil od Hlaváče do branky.

Jako poslední se dočkal Tenkrát

Hezkou akci předvedl Prorok. Veterán české sestavy přešel přes dva hráče a zadovkou vyzval ke skórování Balaštíka. Ten ale mířil příliš vysoko. Pak se zase na Gundersena řítil Hlinka, ale v poslední okamžik před zakončením mu sjel puk. Norský gólman byl k překonání jen výjimečně. Tak jako, když si Balaštík po dělovce Richtera nabruslil mezi kruhy a střelou zápěstím zavěsil nad jeho lapačku.

Norové zápas nevzdávali a vytvořili si několik dobrých příležitostí. Obranu zlobili především Thoresen nebo Ask. Češi ale dobře forčekovali a přidali ještě jednu branku. Tenkrát se po návratu z trestné lavice zmocnil puku a v nájezdu překonal norského gólmana.

V neděli se Češi od 19:15 utkají s dosud neporaženou Kanadou.

 zaznamenal až díky puku ve své síti.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář