Jdi na obsah Jdi na menu
 


Portsmouth. Minulý rok boj o sestup, ale letos svěřenci Redknappa sebevědomě přijeli na Stamford Bridge. Ze začátku nás chtěl potrápit Kanu podobným stylem, jako nás trápil, když ještě hájil barvy Arsenalu. Ale po prvních minutách vzali Blues hru do svých rukou.

První šanci připravil Arjen Robben. Pamarotovi ukázal, kdo že je tady pánem, a pak poslal balón směrem Drogba. Didier se neostýchal ale jeho volej se do brány nevešel. V 16. minutě zapomněl své schopnosti Ricardo Carvalho, když stál v našem vápně jak tvrdé y a ještě skoro přihrál míč Benjanimu. Dopředu jen dodejme, že si to africký útočník vynahradil později, ale tentokráte to napálil do ochozů Stamford Bridge.

Za čtyři minuty už jsme mohli vedení strhnout na svou stranu, když Lamps poslal na zteč Arjena. Bludný Holanďan běžel proti Jamesovi, který ale včas vyběhl. S následným rohovým kopem mohl lépe naložit Ševčenko. Jeho hlavička padla přesně do náručí hostujícího brankáře.

Dvacátá sedmá minuta a my oplakáváme neuznaný gól. Autorství si mohl připsat John Terry, ale příčinnou odpískání faulu, a následné neuznání gólu, na Jamese bylo Drogbovo šermování rukama (jak jinak). V gólové potřebě ocitnuvší se Sheva pálil jak mohl, ale James jeho ránu efektivnímu zákrokem vytěsnil. Ve třicátí čtvrté minutě to zase zkoušel Arjen, ale ten nahoře (není myšleno Roman Abramovich – pozn. red.) si to nepřál.

Do konce půlky přišla šance Carvalha, ještě jedna Robbenova, střílel i Essien s Drogbou. Ševčenko koketoval s gólovým zápisem, ale jeho podzimní flirtík mu zkazil ofsajd. Všechno se zlomilo po půlce. James odcházel do kabin totálně utahaný, Hilário se usmíval. Je to spolehlivá trojka a dává najevo radost z gólů svých spoluhráčů.. Stamford Bridge si ho oblíbil.

Chelsea si dál špásovala na půlce soupeře i v druhém poločase. Lampard hlavičkoval po akci Ashelyho Colea, ale známe Franka. Gólová radost přišla až v 55. minutě. A to nejméně trojnásobná. Gól totiž dal Andrej Ševčenko! Robben šanci připravil a pak poslal míč na zlatém tácu s adresou Andreje. A ten náš kluk jedna ušatá ukrajinská zneškodnil Campbella a James se po jeho ráně marně natahoval. 1:0! Stadion jásá a vzývá jméno střelce.

A za dvě minuty jsme jásali znova. Další nováček v našem týmu a superstar světového fotbalu Michael Ballack totiž využil své šikovné hlavičky. Známá firma Robben poslal centr Drogbovi k tyči, který hlavičkou vrátil míč do pokutového území, kam si z druhé vlny nabíhal právě německý reprezentant. 2:0!

Třetí gól přidal pro naše srdce letos nepřekonatelný střelec Didi, ale byl mu odmáván ofsajd. V šedesáté minutě byl povolán do zbraně i Hilário, když fantastickým zákrokem vytěsnil O´Neillovu nepříjemnou střelu. Za osm minut už ale Henrique lovil míč ze sítě. Naši beci nedokázali ubránit Matta Taylora na hranici vápna, který poslal přihrávku Benjanimu. Ten už jen elegantně uklidil míč do rohu branky.

Chelsea se pokusila přidat ještě gól, ale už si nepočínala tak suverénně. Drogba stejně jako nově příchozí Joe Cole, Shevchenko a Ballack- všichni byli už o několikáté pokořeni Davidem Jamesem. Ten se stal jednoznačně mužem utkání.

Už skoro tradiční hodnocení hráčů podle odborníka sajmonna:
„Mourinho nasadil oproti zápasu s Barcelonou o poznání ofenzivnější sestavu a na hře to bylo jasně znát - nejvíc obraně hostů zatápěl Arjen Robben (co si budeme povídat, napravo nebyl žádný Johnson, který by ho bránil). Tři velké šance sice nedal, ale připravil gól a jeho průniky budou obránce Pompey strašit ještě dlouho. Vysoký standart ale odehrálo spoustu dalších hráčů, Sheva bojoval a výkon konečně korunoval gólem, středová trojice Ballack - Lampard - Essien také pracovala slušně. Německý reprezentant sice vidět moc nebyl a občas pokazil rozehrávku, ale to si gólem bohatě vyžehlil. Útok dnes také výborně podporovali krajní obránci, Ashley podal pravděpodobně nejlepší výkon v modrém dresu. A pro Hilaria to byl zápas jako přes kopírák s tím středečním - moc práce neměl, ale působil spolehlivě a vytáhl jeden skvělý zákrok.“
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář