Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soudě podle některých ohlasů na diskuzních fórech na stránkách HC Moeller Pardubice pochybovali v nedávné minulosti někteří fandové nad přínosem Dušana Andrašovského v mužstvu. Levý křídelník jim ale v posledních zápasech odpovídá nejlépe, jak může. Tvrdě pracuje v defenzivní části, navíc přidává pěkné a občas i kuriózní branky.

V pátek si jeho nahození zpoza branky srazil Dušan Salfický do branky, v neděli se nejprve ujala jeho tvrdá a přesná střela od mantinelu. Pak mu gól na zlatém podnose naservíroval v brejku dva na jednoho Petr Sýkora.

„Čekal jsem, že mi v této situaci přihraje. Trošku jsem si přibrzdil, aby měl prostor pro přihrávku. Škoda, že se mi podobně parádně nepovedlo přihrát o chvíli dříve při podobné akci s Liborem Pivkem,“ komentoval svou práci před druhým zásahem.


Dušan Andrašovský cloní před Lukášem Danečkem v nedělním zápase s Třincem.

Branky z těchto situací patří k nejhezčím. Rychlá souhra a svižná střela. Pokud oba dobyvatelé branky soupeře sehrají brejk dva na jednoho rychle a přesně, tak je soupeř bez šance. „Tady více těší nahrávka. Je to více než gól,“ zamyslel se devětadvacetiletý útočník.

„Pokud totiž nedojde v této situaci k přihrávce, tak ten druhý nemůže vstřelit branku. Když to hráč vezme na sebe a vystřelí, tak je to sice pěkné, ale nahrávka v brejku dva na jednoho je fakt parádní,“ spokojeně doplnil.

Hattrick? To bych chtěl moc, smál se

Obě úspěšné trefy Dušana Andrašovského dělilo dvě a půl minuty. A v dalším střídání se levé křídlo dostalo opět do zakončení. Tentokrát se slovenskému pracantovi střela tolik nepovedla a minula branku Lukáše Danečka. Kdyby se mu povedlo skórovat, měl by čistý hattrick!

„Tady si bravurně vyměnili kotouč Honza Čaloun s Liborem Pivkem. Čaly mi to přihodil na střelu, ale nevyšlo. Kdyby to tam spadlo, tak to bych asi opravdu chtěl moc. Nejpodstatnější je vítězství, ze dvou gólů mám ale pochopitelně velkou radost,“ usmíval se.


Tady střelec dvou branek HC Moeller v zápase s Třincem litoval, že se mu souhra s Liborem Pivkem nepovedla lépe.

Podle něj rozhodla o vítězství nad Třincem dobře odvedená práce před brankou soupeře. „V zápase s Plzní jsme tam přitom moc nechodili. Dneska třeba Miro Hlinka výborně clonil před Danečkem. Ona to také není žádná sranda. Když třeba střílí Petr Sýkora, tak člověk má raději vše zavřené a stáhnuté. Je to o tom sebrat bolest a jít do boje k brankáři. Není to ale jednoduché.“

Povedený víkend je náplastí za nezdar s Plzní

Pardubice si dvěma víkendovými výhrami spravily chuť za nepovedený duel s Plzní minulý týden v úterý, který prohrály 2:4. Pak přišla dvě pětigólová vítězství, která musela potěšit návštěvníky ČEZ Areny.

„Po tomto utkání jsme na tom byli špatně i psychicky. Tenhle zápas se nám fakt nepovedl, sedli jsme si pak v šatně a pověděli si, že musíme hrát daleko lépe. Útočníci začali lépe pracovat, vracet se. Tím to podle mě je – hokej je o bruslení. Lepší by bylo devět získaných bodů z třech posledních zápasů, které jsme hráli doma, ale buďme realisté a uznejme, že v úterý byl soupeř bohužel skutečně lepší,“ pokrčil rameny.

V posledních dvou zápasech Moeller inkasoval pouze dvě branky. Proti Třinci, se kterým vidí diváci často velice ofenzivní partii, se východočeské mužstvo snažilo držet vzadu. A to se vyplatilo. „Třinec hraje vždy takový otevřený a jednoduchý hokej. Často útočí ve třech i docela nečekaně, což dneska potvrdili. Takhle oni vyhráli, kdy jsme hráli u nich,“ nahlas zapřemýšlel.


Dušana Andrašovského zdobí také poctivá práce do obrany.

Pardubicím se zkrátka víkend náramně povedl. Oba domácí duely vyhrál s vynikajícím skóre 12:2. Díky této bilanci se Moeller vyšvihl nejen na třetí pozici, ale i do čela statistiky nejproduktivnějších mužstev. „Hlavně jsme se zlepšili do obrany. Dáváme sice góly, ale vychází to ze vylepšené defenzívy a zodpovědné hry útočníků vepředu. Nepropadáváme tak jako v zápasech, které jsme prohrávali,“ hledal příčiny obratu k lepšímu.

Jak Spartu v pátek, tak Třinec v neděli vyřídil Moeller podle skóre jasně: pětibrankovým rozdílem, o kterém se říká, že značí rozdíl třídy. „Toto v obou těchto duelech rozhodně neplatilo,“ nesouhlasil s výkladem tohoto hodnocení. „Kdyby oni dali góly z šancí, které měli, tak by to mohlo být daleko horší. Viděl bych náš úspěch v tom, že jsme se zlepšili v defenzívě, nesmíme také zapomenout na to, jak hodně nám pomáhá Ján Lašák.“

Rád zaplatí, přestože asi nemusí

Interní sazebník odměn v kabině pravděpodobně nezná položku za dvě vstřelené branky, ale i tak Dušan Andrašovský rád něco přihodí na společné konto. „Určitě tam něco dám, velmi rád.“

Jeho brankám ale předcházel poměrně vyrovnaný zápas. Pardubice sice byly hokejově lepší, ale třeba po snížení Třince na 2:4 zkraje třetí části zápasu se dostávaly pod solidní tlak Ocelářů. Ten rozčísl trenér Miloš Říha oddechovým časem. Po něm HC Moeller působil daleko jistěji, naopak útočná produkce hostí trošku opadla.


V posledních dvou zápasech vsítil Dušan Andrašovský tři branky.

„Byl to od trenéra výborný taktický moment. Říkal nám, že se máme zklidnit a nebláznit tolik. Měli jsme hrát aktivně vepředu, aby dvojice útočníků neustále napadala soupeřovu rozehrávku. Semkli jsme se a zvládli to. Začátek třetí třetiny byl každopádně špatný, málo jsme bruslili,“ glosoval.

Za vyvolávání křestního jména děkuje

Během třetí třetiny si Dušan Andrašovský po zásluze užíval skandování tribun. Snad poprvé znělo v Pardubicích hlavně z kotle na jižní tribuně „Dušan!“ jinému hráči než brankáři Dušanovi Salfickému. „Celé mé jméno je trochu delší, věřím, že se špatně skanduje,“ usmíval se.

„Takhle mi fanoušci říkali i v Plzni. Když lidé skandují moje křestní jméno, tak je to super. Budu se snažit, aby k tomu měli nadále důvody. Snad je nezklamu,“ doplnil.

Dušan Andrašovský roste v tabulce kanadského bodování klubu. Také si podle svých slov více věří. „Říká se, že každá práce je z osmdesáti procent o psychice. Pokud si více věříte, dovolíte si více s pukem, který vám soupeř pak jen tak nesebere. Jsem rád, že se mi začalo dařit i bodově, povzbuzuje to do dalších zápasů,“ uzavřel Dušan Andrašovský.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář