Jdi na obsah Jdi na menu
 


O příchodu Aleše Píši se různě spekulovalo zvláště poté, co důrazný bek skončil v Chimiku Moskevská oblast. „Nemohli jsme to komentovat. Na trhu nepůsobíme sami…“ pokračuje Zbyněk Kusý. Podle něj měla nová posila HC Moeller Pardubice několik nabídek ze zahraničí.

Ke svým novým spoluhráčům se Aleš Píša připojí až se mužstvo vrátí ze soustředění v Luhačovicích. „Aleš si ještě musí dořešit nějaké své soukromé záležitosti.“

Do Pardubic se vrací odchovanec, který si udělal velké jméno zejména v ruské superlize. V uplynulém ročníku byl nejúspěšnějším střelcem Chimiku Moskevská oblast! „Aleše všichni dobře známe, není třeba jej sáhodlouze představovat. Je to náš odchovanec, který má spoustu zkušeností. Počítáme, že nám zvýší konkurenci v defenzivních řadách,“ uzavírá Zbyněk Kusý.

Radost z příchodu Aleše Píši má i trenér HC Moeller Miloš Říha. „Se Zbyňkem Kusým jsme jeho příchod konzultovali. Aleš je Pardubák, má evropskou úroveň. Navíc to je pravák, kterého nutně potřebujeme. Že Aleš projevil zájem hrát za Pardubice, je pro mě vynikající zpráva a jen to vítám. My jsme vlastně spolu začínali a byli i v Rusku,“ říká kouč Moelleru.

Řízný obránce, pravák s výbornou rozehrávkou a svižnou střelbou. Odchovanec pardubického hokeje vstoupil do extraligy již v sezoně 1993–1994, kdy coby sedmnáctiletý mladík poprvé okusil tvrdost extraligových mantinelů.

Důrazný zadák se postupně stával nepostradatelným členem pardubické družiny. Jeho forma každou sezonou stoupala. I dnes platí za tvořivého beka, který ale nikomu nedá nic zadarmo. Aleš Píša se výbornými výkony v pardubickém dresu prosadil i do reprezentace, ve které k dnešnímu dni sehrál 25 utkání.

Aleš Píša v roce 2001 odešel do zámoří. Ve dvou zápasech se dokonce prosadil do sestavy Edmontonu Oilers. Většinu sezony ale hrál na farmě v Hamiltonu.

V další sezoně se už na zápasovou soupisku probojoval. V dresu Olejářů sehrál 48 utkání, bilanci +/− měl vynikající: +11. Závěr sezony ale dohrál v New York Rangers.

Poslední tři soutěžní ročníky Aleš Píša odehrál v Rusku. První dvě sezony působil v Severstalu Čerepovec, vloni byl člen Říhovy komandy v Chimiku Moskevská oblast. Poslední sezona se mu povedla, se třinácti vstřelenými brankami byl v Chimiku nejúspěšnějším kanonýrem. Po změnách v Mitišči i on opustil předměstí Moskvy a rozhodl se změnil dres. Po pěti letech oblékne svůj mateřský.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář