Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soudě podle skóre byl nejtěžším zápasem tohoto klání úvodní duel s Chemopetrolem Litvínov. Asistent trenéra však spatřuje zápas s Vítkovicemi jako velice náročný. „Domnívám se, že to byl nejtěžší duel. Hodně nám pomohly dva úvodní góly, po nich jsme převzali iniciativu,“ ohlíží se za vítkovickým zápasem.

„Zápas jsme pak kontrolovali, kluky bych pochválil za to, že plnili úkoly. Přežili jsme také přesilovky soupeře včetně dvouminutové ve třech,“ doplňuje v kladném hodnocení Pavel Rohlík. Dalším pozitivem je, že HC Moeller inkasoval v domácím prostředí ve třech posledních zápasech čtyři branky. Naopak jich 14 nastřílel.

A další věc, ze které se Pardubičtí mohou odrazit: gólové zápasy už neobstarává pouze Petr Sýkora. Prosazují se všechny útočné formace. „V posledním utkání proti Vítkovicím hrály všechny a každá přispěla k vítězství,“ souhlasí Pavel Rohlík.

V dresu HC Moeller se v obnovené premiéře po desetizápasové absenci představil Aleš Píša. Jak je jeho přítomnost v obraně byla znát svědčí následující číslo: +3. Jako jediný hráč získal tuto bilanci v hodnocení plus mínus v tomto mači.

„Na závěr zápasu jsme Aleše stáhli, byli jsme domluveni, že za rozhodnutého stavu už nebude nastupovat,“ doplňuje Pavel Rohlík, jenž k Píšově působení v defenzívě Moelleru nepoznamenal jedinou jízlivou poznámku.

Ján Lašák: A teď vyhrát třikrát venku!

Velkou radost z devítibodového importu do pardubické bilance má i brankář Ján Lašák. Ten odchytal úvodní duel s Litvínovem, se Vsetínem si odpočinul na střídačce, aby pak pohodovým výkonem jistil třetí výhru proti Vítkovicím.

„Je to dobré pro mužstvo, určitě nás to posune dál. Liga je velice nabitá, vidíte, jak je tabulka neskutečně vyrovnaná, o to je devět získaných bodů cennějších,“ říká pardubická brankářská jednička.

Zápas, ve kterém pauzíroval, si Ján Lašák užil. Na střídačce se staral o dobrou a zároveň bojovnou náladu, otevíral vrátka. A když k lavičce přijel Vladislav Koutský? Tak se jej snažil podporovat, při zápase na sebe mrkli. „Já ale mrkám na každého,“ směje se Ján Lašák.

Před úterním zápasem s Vítkovicemi se Ján Lašák necítil podle svých slov dobře. Podal ale téměř bezchybný výkon. Podobná slova použil i poté, co vychytal vítězství 1:0 nad Libercem před čtrnácti dny…

„Jsem rád, že jsem se proti Vítkovicím mohl chytnout dvěma nebo třemi důležitými zákroky. Na tom jsem budoval další působení v zápase,“ pokračuje Ján Lašák. „Pokud se necítím nejlépe, tak to pochopitelně nedávám najevo. S tím si vždycky musím poradit sám.“

Že se během posledního zápasu dostal do výtečné pohody svědčí ještě jeden fakt: když inkasoval jedinou branku, tak ani náznakem nedal najevo, že jej gól štve, přestože měl nakročeno ke čtvrté nule v sezoně.

„Na nějaké scény jsem se vykašlal, není k nim důvod. Mým úkolem je chytat co nejvíce a pomáhat týmu, aby vyhrával. Žádné divadlo,“ reaguje Ján Lašák.

Moeller prožívá povedené období. Zda mu pohoda vydrží, se budou moci přesvědčit fanoušci HC Moeller, kteří navštíví následující tři zápasy na hřištích soupeře. Pardubice zajíždějí do Kladna, Zlína a Plzně.

„Získali jsme devět bodů ze třech domácích zápasů, ale tím se nesmíme chlácholit. Nesmíme jít do další série, že získáme tři nebo šest bodů,“ tvrdí Ján Lašák. Takže zase devět? „No, jasně!“ uzavírá.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář