Jdi na obsah Jdi na menu
 


Otázky před zápasem:
  • Padne v utkánín tradičních soupeřů hodně branek?
  • Naváže Moeller na sérii domácích výher?
  • Jak zachytá Zdeněk Orct?
  • Prosadí se proti pardubické defenzívě Martin Procházka?
  • Dorazí na kladenský stadion alespoň 3000 diváků?

Litvínov, Vsetín a Vítkovice poznaly, že body se v pardubické ČEZ Areně dobývají velice obtížně. Pokud se ale hráči Moelleru chtějí udržet v popředí tabulky, a popřípadě i zaútočit na první místo, musí teď zvládnout tři utkání na soupeřových stadionech. „Podle mého názoru můžeme teď hrát více uvolněně, nemusíme tolik tvořit a naopak budeme vyčkávat v obranné taktice,“ pokračuje Miloš Říha.

Tříbodové výhry nad Litvínovem, Vsetínem a Vítkovicemi byly důležité pro uklidnění hráčů před nadcházející náročnou sérií. „Kdybychom doma zaváhali, tak bychom před zápasy venku byli určitě pod větším tlakem,“ říká. Tabulka extraligy je totiž stále velice vyrovnaná. Pardubice sice získaly v posledních třech zápasech devět bodů, přesto je pouhých sedm dělí od desáté příčky, která od letošní sezony znamená jistotu postupu do play off.

V HC Moeller přesto tabulku nikdo příliš nesleduje. Všichni totiž dobře vědí, že sportovní štěstěna je vrtkavá. „Může se stát cokoliv, může přijít série porážek a bodový náskok na desáté místo se ztenčí,“ uvědomuje si pardubický trenér.

Východočeši teď mají před sebou cesty do Kladna, Zlína a Plzně. Nejdříve si tedy ze svého itineráře odškrtnou utkání s Rabatem, jehož hráči v letošní sezoně podávají značně nevyrovnané výkony. Středočeši se mohou pochlubit zajímavým prvenstvím: jsou jediným týmem, který nastřílel a zároveň nejvíce inkasoval při vyrovnaném skóre 99:99. To je rarita!

Za sebou navíc mají čtyřzápasovou šňůru bez vítězství, která je v tabulce srazila až na jedenáctou příčku. Pardubicím se na Kladno v této sezoně velice daří. Vždyť obě utkání bez větších problémů Východočeši vyhráli a navíc se skórem 12:1! „My jsme na ně dokázali zahrát zodpovědně a obě utkání byla z naší strany výborná. Kladno hraje technicky, neustále útočí, je to vlastně styl, který Pardubice předváděly v minulosti,“ doplňuje Miloš Říha. Ale právě takovýto styl přináší mezery v obraně a Pardubice je zatím dokázaly využít.

Kladno letos táhne především trojice útočníků – Jaroslav Kalla, Martin Procházka a Pavel Patera, kteří jsou mezi šesti nejproduktivnějšími hráči extraligy! Své body sbírají především v přesilových hrách. „Hlavně v domácím prostředí si zakládají na přesilových hrách, které umí excelentně. Když jim vycházejí, tak se proti tomu těžko nachází obrana. Ostatní hráči hrají často podle toho, jak se daří právě první pětce.“

Zaměřit se ale právě na tyto útočníky může být riskantní krok, Miloš Říha proto s touto taktickou variantou nepočítá: „Známe jejich kvalitu především při přečíslení, sice si jich budeme víc všímat, ale osobní obranu na ně rozhodně hrát nebudeme. Naše hra je totiž postavená na jiných prvkách. Budeme se proto snažit hrát aktivně, stejně jako v našem prvním zápase,“ tvrdí.

Pardubický lodivod se musí vyrovnat pouze s jednou nepříjemností. Útočník Dušan Andrašovský má střevní problémy, proto dojde opět ke změně ve složení prvních dvou útočných formací.

Předpokládaná sestava HC Moeller Pardubice: Lašák – Snopek, Čech, Píša, Havíř, Čáslava, Linhart, Šeda – Blažek, Pivko, Čaloun – Hlinka, Sýkora, Rolinek – Koukal, Kolář, Starý – Mrázek, Tvrdík, Ondřej.

Zápasy v této sezoně

3. kolo, úterý 12. září 2006:
HC RABAT KLADNO – HC MOELLER PARDUBICE 1:5 (0:2, 0:1, 1:2).
Branky a nahrávky:
57:50 L. Procházka (Čurilla) – 17:23 Čaloun (Kolář), 19:35 Havíř (Čaloun), 31:37 P. Sýkora (Novotný), 41:00 M. Hlinka (Novotný), 43:57 Blažek (Mrázek). Rozhodčí: Šindler – Kostka, Bláha. Vyloučení: 12:15. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 2358. Střely na branku: 40:35. Průběh utkání: 0:5, 1:5.

HC Rabat Kladno: Orct (41:00 Lev) – Ševc, Zeman, Pavlas, Štěpánek, L. Procházka, Hájek – Frolík, Patera, Martin Procházka – Bílek, Gardoň, Hluchý – Horna, Kalla, Kuchler – M. Havel, Čurilla, Jaroš. Trenéři: Zdeněk Müller a Jaroslav Kasík.
HC Moeller Pardubice: Lašák – Linhart, Havíř, Snopek, Novotný, Koma, Čáslava, J. Nakládal, J. Šeda – Mrázek, Blažek, Ondřej – P. Sýkora, M. Hlinka, Rolinek – Čaloun, Koukal, Kolář – Starý, Tvrdík, Andrašovský. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

16. kolo, pátek 20. října 2006:
HC MOELLER PARDUBICE – HC RABAT KLADNO 7:0 (2:0, 1:0, 4:0).
Branky a nahrávky:
3:53 Rolinek (Pivko), 13:27 Čaloun (Píša), 28:43 Píša (Čech), 42:30 Čáslava (Kolář), 48:02 Pivko (Sýkora), 53:40 Koukal (Kolář), 59:42 Kolář (Koukal). Rozhodčí: Minář – Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Diváci: 8495. Střely na branku: 52:25. Průběh utkání: 7:0.

HC Moeller Pardubice: Svoboda – Píša, Havíř, Čech, Šeda, Koma, Čáslava, Linhart, Snopek – Sýkora, Rolinek, Pivko – Ondřej, Hlinka, Andrašovský – Tvrdík, Koukal, Kolář – Čaloun, Blažek, Mrázek. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.
HC Rabat Kladno: Orct (42:30 Lev) – Ševc, Zeman, Pavlas, Štěpánek, Evan, Hájek, Trončinský – Kalla, Patera, Procházka – Bílek, Gardoň, Hluchý – Havel, Kuchler, Frolík – Diviš, Čurilla, Jaroš. Trenéři: Zdeněk Müller a Petr Kasík.

Aktuálně z kladenské kabiny

Hokejisté Rabatu Kladno poslední čtyři zápasy prohráli, v těchto zápasech získali pouze dva body za porážky v prodloužení.

„Od utkání na Slavii bychom potřebovali i více štěstíčka, poněvadž ty koncovky zápasů nám teď nějak nejdou a chceme to co nejrychleji zlomit,“ prohlásil asistent trenéra Petr Kasík. Ten ale nemůže počítat s nejproduktivnějším střelcem Kladna Martinem Procházkou. Dlouhodobě chybí útočníci Horna a Hluchý.

Sestavy z posledního extraligového utkání

Orct – Ševc, Evan, Pavlas, M. Štěpánek, Zeman, J. Mrázek, Trončinský, Hájek – Kalla, Patera, Bělohlav – Bílek, Gardoň, Frolík – M. Havel, Tatíček, Kuchler – Diviš, Čurilla, Jaroš.
Lašák – Snopek, Čech, Píša, Havíř, Čáslava, Linhart, Šeda – Čaloun, Hlinka, Andrašovský – Sýkora, Rolinek, Pivko – Mrázek, Tvrdík, Ondřej – Kolář, Koukal, Starý.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář