Jdi na obsah Jdi na menu
 


„Bylo to sice vydřené vítězství, ale my jsme tři body potřebovali, tak jsme samozřejmě rádi, že se je nám podařilo vydolovat,“ oddechl si pardubický rychlík po náročném utkání. Soupeř nezůstal svému jménu nic dlužen. Dravé šelmy kousaly téměř po celých šedesát minut hry a jen díky krotitelskému umění Jána Lašáka nedošla pardubická branka vážnější újmy.

„Věděli jsme, že mají výborný tým a tady to jen potvrdili. Jsme rádi, že to tam spadlo nakonec nám a ne jim.“ Brankář domácích byl po skončení zápasu vyhlášen hlavní hvězdou utkání a nutno dodat, že zcela po právu. Nebýt jeho akrobatických zákroků, mohl se zápas vyvíjet všelijak. „Jánko zachytal výborně, maximálně nás podržel,“ potvrdil Petr Sýkora.

Remízový duel rozsekla až čtyřicátá osmá minuta, kdy měl Moeller podruhé v zápase výhodu dvou mužů v poli. Vstřelená branka už tak vypjatý zápas ještě vygradovala, navíc hosté následujících osm minut odehráli v permanentní početní převaze. „Bylo to hodně vyhecované. Za stavu 1:0 se každý snažil odevzdat to nejlepší a bránit výsledek zuby nehty. Soupeř hrál v závěru po našich chybách několik přesilovek a tempo utkání tím ještě vzrostlo,“ popsal Sýkora závěrečnou desetiminutovku.

A jak vůbec k tolika vyloučením domácích hráčů došlo? Dosti kuriózně. Pardubičtí beci Snopek a Čech inkasovali tresty za zdržování hry, poté co jimi vyhozený kotouč k hrůze všech přihlížejících přeplachtil i ochranné hrazení. „Byli jsme na sebe trošku naštvaní, neboť jsme si za spoustu věcí mohli sami. Na druhou stranu ale mančaft ukázal, jak je silný a že dovedeme ubránit výsledek v závěru i ve třech nebo ve čtyřech,“ zakončil svou výpověď spokojený hráč.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář