Jdi na obsah Jdi na menu
 


Otázky před zápasem:
  • Oplatí HC Moeller porážku Plzni z první čtvrtiny?
  • Jak se povede Dušanu Andrašovskému, který poprvé nastoupí proti svému bývalému klubu?
  • Romanu Málkovi se v Pardubicích daří vychytat velké zápasy. Jak se mu povede tentokrát?
  • Jak se na návštěvě utkání projeví tři zápasy doma v jednom týdnu?
  • Vyhrají Pardubice počtvrté v řadě?

Pardubice se díky třem výhrám v řadě propracovaly na aktuálně třetí pozici. Domácí trojboj, bude-li vítězný, je ideální pro upevnění horních pozic v průběžné tabulce. „Těmto zápasům přikládám větší důležitost. Pokud v nich uspějeme, tak se můžeme posunout do klidných pásem a mužstvo získá další jistotu,“ přidává pardubický kouč.

„Mužstvo má určitě na víc. V posledních zápasech se ukázalo, že jsme se vrátili k poctivé hře, na kterou tým má. Výsledky se dostavily, ale my musíme vydržet. Nijak nespekulovat a pracovat dál,“ pokračuje Miloš Říha.

V neděli dokázal HC Moeller zvítězit ve Zlíně. Ze Zimního stadionu Luďka Čajky se nevozí body denně, na druhou stranu Pardubice dokázaly ve valašské metropoli zvítězit popáté v řadě. Podle Miloše Říhy na aktuální formě přispívá také poměrně vyprázdněná marodka.

„Všichni se uzdravili, pak můžeme střídat více hráčů a zápas nesedí jen na jedné pětce. Každý do toho dává všechno, všichni si pomáhají. Jak žila parta v předzávodním období, tak žije teď,“ pochvaluje si šéf střídačky HC Moeller.

Východočechům také prospěly změny v sestavě. „S příchodem Libora Pivka jsme útoky přeskládali. Nyní máme velmi kvalitní čtyři formace. Nemůžeme říci první, druhý nebo čtvrtý útok. Všechny pětky hrají přesilovky a podílejí se na výsledcích. Zápasy rozhodují všichni, to je pozitivní,“ spokojeně konstatuje.

Do utkání s Plzní půjdou Pardubice bez Aleše Píši. Ten se totiž na sklonku druhé třetiny posledního zápasu porval se zlínským útočníkem Pavlem Kubišem. Protože Aleš Píša sundal rukavice, obdržel trest ve hře. Což znamená automaticky stop na další zápas. Pardubický obránce si také zlomil palec na pravé ruce.

„Oni se od začátku zápasu, a nevím, zda to bylo směřováno k tomu, aby náš nejlepší obránce nedokončil zápas, pošťuchovali. Aleš se proti tomu bránil, jak se bránil. K hokeji rvačky patří, i když s tím nemůžeme souhlasit. Bohužel se u toho zranil a bude nám chybět,“ lituje Miloš Říha.

Pardubický zadák si zhruba na dva týdny od hokeje odpočine. Pak, bude-li se palec hojit bez problémů, dostane speciální dlahu. „V každém případě bude proti Plzni chybět jak kvůli trestu ve hře, tak kvůli zranění,“ dodává. Otázka je také, zda neobdrží Aleš Píša další nějaký trest. Více informací naleznete v tomto článku na sportovním serveru České tiskové kanceláře.


„Snad se mi povede vstřelit nějaký gól proti svému bývalému klubu, na zápas se moc těším. Nějaké textovky jsme si už s bývalými spoluhráči vyměnili. Kluci mi gratulovali, že jsem včera ve Zlíně dal gól. I oni vyhráli, takže mají též dobrou náladu. Určitě nějaké hecování bude, uvidíme, kdo bude mít lepší náladu po skončení utkání. Určitě vypíšu nějaké prémie. Jako každý, kdo nastupuje proti svému bývalému klubu. Nějaké kuřátko tam bude, ale jen, pokud se vyhraje! Pak rád něco přihodím. Zatím to beru jako normální zápas, ale určitě před začátkem budu prožívat zvláštní pocity. Nesmí se to ale přehánět. Nervozitu ještě nepociťuji. Na utkání s Plzní se hlavně těším, snad se mi povede vstřelit branku. Věřím, že se budeme po konci zápasu radovat z vítězství.“
Trenér Říha povolá na zápas sedm obránců, nevyužije služeb některého z juniorů a nebo některého hokejistu Hradce Králové. Na místě středního útočníka ve čtvrtém útoku by se po jednozápasové přestávce měl objevit Tomáš Blažek.

V brance se pravděpodobně představí Ján Lašák. „Jánka jsme si chtěli vyzkoušet, ve Zlíně to bylo pro něj velice těžké utkání. Po vynikajících výkonech Adama Svobody se vrátil do branky na horkém ledě Zlína. Oni dokáží vystřelit šedesátkrát za zápas, nebylo to pro něj jednoduché. Také ze začátku to vypadalo, že byl trošku nervózní, ale on to ustál a v závěrečné třetině několikrát mužstvo podržel, dal mu jistotu a klid. I díky němu kluci vyhráli. Jánko je pro nás brankářskou jedničkou, chceme, aby se zapracoval na tento post, proto bude pravděpodobně chytat on,“ vysvětluje Miloš Říha.

„Plzeň dříve hrávala nepříjemný hokej, ale to se dovolovalo všechno. Dnes už takový hokej hrát nemůže, proto se učí hrát jinak. Viděl jsem je teď v televizi, kde byli hodně vylučováni. Chceme hrát svoji hru, atraktivní hokej po celém kluzišti a soupeře překonávat aktivním pohybem. Zároveň si musíme dávat pozor na obranu,“ dodává Miloš Říha.

Zápas bude zajímavý pro řadu jeho aktérů. Zkušenosti z Plzně mají totiž pardubičtí Martin Čech, Dušan Andrašovský (v pravém sloupku), Petr Koukal a František Mrázek. Naopak pardubický dres oblékali Jiří Malinský, Tomáš Divíšek, Radek Matějovský a Richard Král, ten z důvodu zranění bude chybět.

Zápas v této sezoně

5. kolo, neděle 17. září 2006:
HC LASSELSBERGER PLZEŇ – HC MOELLER PARDUBICE 1:0 (0:0, 1:0, 0:0).
Branka a nahrávka:
24:48 Rataj (Zelenka). Rozhodčí: Minář – Čech, Chytil. Vyloučení: 8:9, navíc Ondřej, Blažek, Snopek (všichni Pardubice) všichni 10 min. Bez využití. Diváci: 5332. Střely na branku: 31:37. Průběh utkání: 1:0.

HC Lasselsberger Plzeň: Málek – Benák, Derner, Cartelli, Malinský, Nedoma, Mazanec, Vobořil – Fabuš, Král, Adamský – Zelenka, Rataj, Matějovský – Důras, Šindel, Ludvík – A. Padělek, Kepl, Šaffer. Trenéři: Marek Sýkora a Radek Kampf.
HC Moeller Pardubice: Lašák – Linhart, Havíř, M. Šeda, Snopek, Koma, Čáslava, J. Nakládal, Lesák – Mrázek, Blažek, Ondřej – Sýkora, Hlinka, Tvrdík – Čaloun, Koukal, Kolář – J. Šeda, Starý, O. Nakládal. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

Aktuálně z plzeňské kabiny

Jedenáctá Plzeň jede do Pardubic s vědomím, že nemá co ztratit. Z posledních čtyř zápasů ale tři dokázali Plzeňané vyhrát a jsou na dostřel středu tabulky. „Přistupujeme k tomu jako ke každému jinému zápasu a nebereme moc ohled na to, zda hrajeme doma nebo venku. Potřebujeme zkrátka postupně sbírat body, kde se dá,“ řekl plzeňský trenér Jiří Kučera.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář