Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ti jej totiž chválí za jeho pracovitost na ledě. Není střídání, aby někoho čistě nenarazil na mantinel, když je na ledě, tak plexiskla jen duní. Zdeněk Ondřej přiznává, že mu fyzicky náročný hokej vyhovuje. „Vyhovuje mi forčeking, užívám si to. Rád bojuji vepředu o kotouče,“ říká.

Ve Znojmě i v dalších svých předešlých angažmá bojoval Zdeněk Ondřej na levé straně kluziště. V Pardubicích v posledních zápasech nastupuje vpravo s Miroslavem Hlinkou a Dušanem Andrašovského. A soudě podle bodových příspěvků celé formace si dokáží bez problémů vyhovět. O prospěchu pro tým netřeba dále diskutovat…

„Jak Miro, tak Dušan hrají spíše přímočařejší hokej, to mi samozřejmě vyhovuje. Ale nehledám vědu v tom, s kým hraji. Jsem rád, že se nám v posledních zápasech daří. I ve Znojmě jsem někdy hrál pravé křídlo vepředu. Z pravé strany je pro mě možná lepší, že mohu dojet pro kotouč třeba i za branku,“ připomíná Zdeněk Ondřej.


I ve Zlíně si Zdeněk Ondřej neodpustil pár osobních soubojů. Ty k němu prostě patří.

Milovník Red Hot Chilli Peppers se stal populárním mezi fanoušky pardubického hokeje. Minulý týden s přehledem na internetových stránkách HC Moeller Pardubice vyhrál anketu o nejpříjemnější překvapení mezi předsezonními posilami pardubického celku.

„Nesledoval jsem to, dozvěděl jsem se to později. Moc mě to potěšilo, snad to budu potvrzovat dál a těšit naše skvělé diváky. Fanouškům děkuji za zaslané hlasy, jsem opravdu rád,“ skromně komentuje své vítězství v hlasování, kde získal v konkurenci dalších čtyř spoluhráčů téměř šedesát procent hlasů.


S Miroslavem Hlinkou a Dušanem Andrašovským si náramně hokejově rozumí.

Ve včerejším utkání vstřelil Zdeněk Ondřej vítěznou branku. Vyrovnané utkání obrátil HC Moeller ve třetí třetině, kdy byl jasně lepší a dokázal převahu zúročit gólově. „My chceme bodovat v každém utkání. Po porážce ve Vsetíně v prodloužení jsme se zvedli, hrajeme daleko zodpovědněji dozadu a to přináší svoje ovoce. Musíme tomu věřit a pokračovat v podobných výkonech,“ zdůrazňuje.

Zápas na ledě HC Hamé přitom vůbec nebyl jednoduchý. Vyvíjel se jako na houpačce: Pardubice prohrávaly 0:1, skóre pak otočily. Jenže Zlínští šli do posledního dějství za stavu 3:2 pro ně. Dvě branky Pardubic v poslední dvacetiminutovce určily vítěze. Popáté v řadě se na zlínském ledě radovali Východočeši.

„Zlín má výborné přesilovky, na které oni hrají. Hodně padají, spousta faulů je nafilmovaných a podle toho to také vypadalo. Speciálně ve druhé třetině jsme byli hodně vylučováni a to je voda na jejich mlýn. Oni z toho pak dávají góly,“ ohlíží se za povedeným pardubickým výstupem na Valašsku.

„Dnes je v hokeji trend takový, že člověk kolikrát neví, jak má hráče atakovat. Každý rozhodčí to píská trochu jinak a musíme si na to zvykat. Ale to nás neomlouvá. Jsem rád, že jsme to zvládli a dařila se nám celkem také hra v oslabení, byť jsme dostali dvě branky. Všechno je pozitivní,“ pokračuje Zdeněk Ondřej.

Díky tříbodové injekci ze Zimního stadionu Luďka Čajky se Moeller propracoval na aktuálně třetí míst v nadupané tabulce. „To je relativní. Jsme teď sice třetí, ale nesmíme se dívat na tabulku. Ještě nedávno jsme byli úplně někde jinde,“ připomíná.


Takhle se Zdeněk Ondřej společně s Jánem Lašákem radoval z vítězství ve Zlíně. Bude mít podobnou radost i zítra?

HC Moeller ale teď čeká série tří zápasů na domácím kluzišti. Ideální šance upevnit pozici ve výkladní skříni průběžného hodnocení… „Doma se nám hraje dobře. Fanoušci nás ženou dopředu, je to cítit. Jsme rádi, že nás podporují i venku. Teď musíme tři zápasy doma urvat a dostat se na nějakou vítěznou vlnu, aby byla pohoda,“ dodává se sympatickým úsměvem.

„Nesmíme ale nad tabulkou sáhodlouze přemýšlet a nějak kalkulovat. V každém utkání musíme chtít vyhrát, sezona je dlouhá. Nemůže se pořád vyhrávat, mohou přijít nějaká zranění. Teď po delší době hrajeme poslední zápasy na čtyři pětky, nestojí to tolik sil. Snad se nám bude dařit a vyhýbat zranění. Snad si vyšlapeme co nejpřímější cestu do play off, ale bude to dlouhé a složité,“ doplňuje.

Už zítra od 18.00 hodin sehraje HC Moeller svůj další zápas. Do pardubické ČEZ Areny přijede plzeňský Lasselsberger. Ten se po výměně trenérů zvedl. Z posledních čtyřech zápasů třikrát vyhrál. „Plzeň hraje fyzický hokej, to mi vyhovuje. Přijede ale velice obtížný soupeř, na kterého se musíme řádně připravit. Musíme hrát zodpovědně, abychom toto utkání zvládli,“ dodává Zdeněk Ondřej.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář